11

اشتباه بسیار عجیب و بی‌سابقه گوگل، بازنشسته‌های استرالیایی را به دردسر انداخت


به گزارش گاردینبیش از نیم میلیون عضو صندوق بازنشستگی UniSuper یک هفته را بدون دسترسی به حساب های خود سپری کردند. این اتفاق به دلیل «پیکربندی نادرست» Google Cloud رخ داد و منجر به حذف حساب‌های ابری این صندوق بازنشستگی شد.

خدمات مشتریان UniSuper پس از یک هفته آفلاین بودن سیستم از سر گرفته شده است. موجودی حساب بازنشستگی در حال حاضر از هفته گذشته است. اما UniSuper گفت که در اسرع وقت حساب ها را به روز می کند.

پیتر چونمدیر اجرایی Unisuper به 620000 عضو صندوق بازنشستگی گفت که عدم دسترسی به حساب ها در نتیجه حملات سایبری رخ نداده و هیچ اطلاعات شخصی اعضای صندوق افشا نشده است. او دلیل این مشکل را قطع شدن سرویس Google Cloud عنوان کرد.

پیتر چون و توماس کوریان، مدیرعامل Google Cloud در بیانیه‌ای مشترک از اعضا به دلیل قطعی سیستم عذرخواهی کرد و گفت که این بسیار ناامیدکننده و آزاردهنده است.

Kurian و Chon اعلام کردند که پیکربندی نادرست Google Cloud باعث حذف اشتراک حساب ابری Unisuper شده است. مشکلی که قبلاً برای هیچ یک از کاربران Google Cloud در سراسر جهان اتفاق نیفتاده است.

Google Cloud اقدامات لازم را برای جلوگیری از بروز مجدد مشکل انجام داده و علل این مشکل را شناسایی کرده است. این در حالی اتفاق افتاد که Unisuper یک حساب ابری در دو منطقه جغرافیایی برای ایمن سازی و جلوگیری از چنین اختلالاتی داشت. اما در کمال تعجب، حساب ابری این صندوق مالی در هر دو منطقه حذف شد.

Unisuper سرانجام توانست سرویس خود را بازیابی کند. زیرا اطلاعات این صندوق توسط ارائه دهنده دیگری پشتیبانی شده است. Unisuper و Google Cloud با استفاده از پشتیبان‌گیری توانستند از دست رفتن داده‌ها را به حداقل برسانند و بازیابی اطلاعات را سریع‌تر انجام دهند.

بازیابی داده‌های محرمانه Unisuper نیازمند تمرکز، تلاش و مشارکت بی‌نظیر است که با همکاری و تعهد بین Unisuper و Google Cloud امکان‌پذیر شده است. Unisuper تقریباً 125 میلیارد دلار سرمایه دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا