10

برای اینکه کرم پودر روی صورت نماسه چه کنیم؟


در طول روز، آرایش شما می تواند به لباس یا سایر قسمت های صورت شما منتقل شود. اما برای اینکه کرم پودر شما ماندگاری بالایی داشته باشد و در تمام طول روز روی صورت شما بماند، به ابزار مناسب و استفاده از تکنیک مناسب نیاز دارید. با دانستن نکات ذکر شده در مقاله زیر می توانید از انتقال و فرسودگی آرایش جلوگیری کنید.

راه های جلوگیری از مالیدن کرم پودر به صورت

1. آرایش را به ترتیب درست انجام دهید

استفاده درست از لوازم آرایش ماندگاری آرایش را افزایش می دهد و می توانید بهترین نتیجه را از لوازم آرایش بگیرید.

2. صورت خود را با شوینده مناسب بشویید

ابتدا تمام کثیفی های صورت و آرایش قبلی خود را با استفاده از یک پاک کننده صورت مناسب با نوع پوست خود پاک کنید. زیرا برای اینکه آرایش روی پوست سنگین به نظر نرسد به پوست تمیز و آبرسانی نیاز دارید.

3. مرطوب کننده بزنید

پس از شستن صورت، ممکن است احساس سفتی یا خارش داشته باشید، بنابراین باید یک لایه نازک از مرطوب کننده را به تمام قسمت های صورت خود بمالید. سپس اجازه دهید پوست خشک شود و شروع به آرایش کنید.

کرم مرطوب کننده خطوط ریز روی پوست و اطراف چشم را کاهش می دهد و در صورت عدم استفاده باعث پوسته پوسته شدن پوست خشک و از بین رفتن آرایش بعد از مدتی می شود و همچنین امکان رفع چین و چروک های تقلیدی کرم پودر وجود دارد.

4. از پرایمر استفاده کنید

قبل از کرم پودر از یک آغازگر برای ایجاد یک پایه صاف که آرایش را در جای خود نگه می دارد استفاده کنید. این محصول با بافت چسبناک خود باعث ماندگاری بیشتر آرایش می شود. پرایمر مناسب با نوع پوست خود را انتخاب کنید و مشکل چربی یا خشکی بیش از حد صورت را کنترل و حل کنید. اگر پوست مختلط دارید، بهتر است از پرایمرهای مختلف برای نواحی مختلف صورت استفاده کنید.

قبل از رفتن به مرحله بعدی اجازه دهید پرایمر شما خشک شود. علاوه بر ماندگاری آرایش، پرایمرها می توانند برخی از مشکلات پوستی را حل کنند و منافذ باز را صاف کنند، از پوست در برابر آلودگی های روزانه محافظت کنند یا آبرسانی پوست را افزایش دهند. اگر ترجیح می دهید از پرایمر استفاده نکنید، حتما قبل از آرایش از مرطوب کننده استفاده کنید.

5. قبل از فونداسیون از پودر سفت کننده و اسپری سفت کننده استفاده کنید

کسانی که پوست چرب دارند باید قبل از زدن کرم پودر یک لایه پودر سفت کننده بی رنگ روی صورت بمالند زیرا از پوست شما در برابر عرق و چربی اضافی محافظت می کند و ظاهری مات به پوست می بخشد.

کسانی که پوست خشک دارند باید قبل از استفاده از کرم پودر از اسپری مرطوب کننده و مرطوب کننده استفاده کنند زیرا این محصول از خشک شدن پوست جلوگیری می کند و ظاهری درخشان به پوست می بخشد.

6. زیرسازی مناسب برای پوست خود انتخاب کنید

عواملی که معمولا نادیده گرفته می شوند، انتخاب کرم رنگ با توجه به نوع پوست و رنگ پوست و نحوه صحیح استفاده از کرم پودر.

انتخاب کرم پودر با توجه به رنگ پوست

قبل از خرید کرم پودر باید توجه داشته باشید که با رنگ طبیعی پوست شما همخوانی داشته باشد، زیرا رایج ترین دلیل از بین رفتن کرم پودر، انتخاب نامناسب محصول است. برای تعیین رنگ کرم پودر مناسب پوست خود ابتدا کمی از آن را روی پوست پشت دست یا خط فک پایین بمالید و صبر کنید تا کرم روی پوست بنشیند سپس در نور طبیعی نگاه کنید تا ببینید آیا رنگ با رنگ پوست شما مطابقت دارد یا خیر.

راه دیگری برای تشخیص رنگ پوست وجود دارد. اگر رگ‌های دست‌تان بنفش یا آبی است، رنگ پوستتان سرد است و باید از پودرهای صورتی استفاده کنید و اگر رگ‌های دست‌تان سبز است، پوست‌تان گرم است و باید کرم پودر زرد را انتخاب کنید.

انتخاب کرم پودر با توجه به نوع پوست

پوست های چرب: افرادی که پوست چرب دارند باید از کرم پودرهای مخصوص پوست های چرب استفاده کنند که بدون چربی یا مات کننده باشد تا از براق شدن پوست و ریزش چربی اضافی و عدم ایجاد جوش جلوگیری شود.

پوست خشک: افرادی که پوست خشک دارند باید از کرم پودرهای مایع برای پوست های خشک استفاده کنند که با پایه روغن ساخته شده اند تا علاوه بر ظاهری یکدست، پوست را مرطوب کنند.

پوست مختلط: کسانی که پوست مختلط دارند باید از کرم پودرهای نیمه مات استفاده کنند.

نحوه صحیح استفاده از کرم پودر

استفاده بیش از حد از کرم پودر و استفاده از لایه ای ضخیم از آن نه تنها باعث صاف شدن پوست نمی شود، بلکه یکی از دلایل ساییده شدن کرم پودر روی صورت نیز می باشد، به همین دلیل باید فقط لایه نازکی از کرم پودر بزنید. همچنین باید کرم پودر را از مرکز صورت خود بزنید و سپس به تدریج آن را به سمت بیرونی صورت پخش کنید تا کرم روی لبه های صورت جمع نشود و زشت به نظر نرسد.

7. از پد آرایشی استفاده کنید

فونداسیون را با انگشت خود باز نکنید زیرا باعث ساییدگی فونداسیون می شود. از پد آرایشی، مخلوط کن یا برس آرایشی مناسب برای کرم پودر استفاده کنید. استفاده از پد آرایشی باعث تاثیر بیشتر کرم پودر می شود. پد آرایش را با حرکات دایره ای ملایم روی صورت خود فشار دهید تا کرم به طور یکنواخت و صاف روی پوست پخش شود.

جلوگیری از مالش کرم پودر با استفاده از پد آرایشی

8. بعد از آرایش از فیکساتور استفاده کنید

هنگامی که آرایش خود را تمام کردید، بهتر است از یک فیکساتور برای تثبیت آرایش و ماندگاری بیشتر آن استفاده کنید. فیکسر را به نواحی از صورت که در طول روز بیشترین فعالیت را دارند بمالید. به عنوان مثال، اگر اغلب اخم می کنید یا ابروهای خود را بالا می برید، از یک ست در این نواحی استفاده کنید تا آرایش صورتتان در طول روز خراب نشود. همین کار را برای قسمت هایی از صورت که بیشتر چرب یا خشک هستند انجام دهید. به عنوان مثال، اگر پیشانی یا بینی شما چرب‌تر می‌شود، برای آن لکه‌ها از پودری استفاده کنید.

ترفندهایی برای جلوگیری از مالیدن کرم پودر به صورت

۱- روتین پوستی داشته باشید

باید از پوست مراقبت کرد تا کرم پودر روی صورت نریزد و آرایشی زیبا و بی نقص داشته باشید. شما به یک روال مراقبت از پوست نیاز دارید. از یک لایه بردار، مرطوب کننده، سرم صورت یا روغن مناسب استفاده کنید.

  • از لایه بردارهای شیمیایی استفاده کنید زیرا حاوی AHA و BHA هستند و سلول های مرده پوست را از بین می برند. اگر پوست چرب دارید، هفته ای سه بار از لایه بردار استفاده کنید. اگر پوست خشکی دارید هفته ای یکبار از لایه بردار استفاده کنید.
  • فرقی نمی کند پوست چرب، معمولی یا خشک دارید، در هر صورت حداقل روزی دو بار قبل از استفاده از کرم پودر، پوست خود را مرطوب کنید.
  • قبل از خواب از سرم صورت استفاده کنید زیرا این سرم ها پوست را تغذیه می کنند.

با حفظ یک روال پوستی از چروک شدن کرم پودر جلوگیری کنید

2. از دستمال مرطوب برای آرایش مجدد استفاده کنید

برخی از خانم ها باید آرایش، پودر یا کرم خود را تجدید کنند پنکیک آنها دوباره در بالای آرایش قبلی استفاده می شوند و بنابراین منجر به مالش کرم پودر می شوند. بهتر است با دستمال مرطوب چربی و عرق اضافی را پاک کنید و سپس آرایش خود را تجدید کنید.

3. نگهدارنده را در طول روز همراه خود داشته باشید

می توانید فیکسر خود را در طول روز مجددا استفاده کنید و چربی اضافی را از روی صورت خود پاک کنید.

از چه روش هایی برای جلوگیری از چروک شدن کرم پودر استفاده می کنید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا