8

دی‌ام برد، رسانه تخصصی بازاریابی | dmboardگزارش کمپین نوروزی اتاقک: جذب ۲۲۰ هزار کاربر جدید در کمپین «یک اتاقک پر از عیدی» – دی‌ام برد


زمان مطالعه: 3 دقایق

اتچک، یکی از قدیمی ترین سامانه های رزرو آنلاین اقامتگاه، کمپین نوروزی خود را با نام «اتاقی پر از امدادبه منظور افزایش فروش و جذب کاربران جدید در اواسط مارس 1402 راه اندازی شد که مورد استقبال کاربران قرار گرفت.

صنعت گردشگری و اجاره مسکن چند سالی است که به صحنه رقابت تمام عیار بین مشاغل فعال در این زمینه تبدیل شده است. تختک به عنوان یکی از قدیمی ترین کسب و کارهای فعال در این زمینه، کمپین نوروزی خود را با رویکردی متفاوت در این صنعت بر اساس شانس و با ماهیت جک پات طراحی و اجرا کرد.

چرا یک اتاق پر از امداد؟

زمان شروع این کمپین با تعطیلات نوروزی و همچنین هدایای جذابی که در قالب کد تخفیف به کاربران ارائه شد؛ همین امر باعث شد که شعار «اتاقی پر از کمک» برای این کمپین انتخاب شود.

اتاقی پر از کمک در فضای دیجیتال

با توجه به اینکه پرسونای هدف این کمپین علاقمندان به سفر، فناوری و وب گردی بودند؛ اتاق با تمرکز بر تبلیغات در فضای دیجیتال و بهینه سازی مستمر آن، توانست در جهت تحقق هدف خود یعنی افزایش فروش و جذب کاربران جدید گام بردارد.

تبلیغات کلیکی و بنری، تبلیغات صفحه محبوب اینستاگرام، اینفلوئنسر مارکتینگ، بازاریابی پیامکی و ایمیلی، تبلیغات درون برنامه ای، تبلیغات ویدئویی و پیش از پخش، بازاریابی و گزارش دهی وابسته از جمله فعالیت های انجام شده برای راه اندازی این کمپین است.

هدف از جذب کاربران جدید چگونه محقق شد؟

در کمپین هایی که در فصل گرم فروش برگزار می شود، معمولاً همه مشاغل بر فروش تمرکز می کنند. اما اتاق با رویکردی متفاوت، برای کاربرانی که بیشترین کاربران جدید را به بازی دعوت می کنند، هدیه ویژه ای به ارزش 50 میلیون تومان در نظر گرفته است. این هدیه به 10 کاربری داده شد که بیشترین دوستان جدید را در این بازی دعوت کردند.

گزارش کمپین نوروزی: جذب 220000 کاربر جدید در کمپین

فعالیت های همراه کمپین

با توجه به اینکه تعطیلات نوروزی یکی از مهم ترین دوره های فروش اتاق می باشد; روند آماده سازی این کمپین از ماه ها پیش آغاز شد.

برای پاسخگویی 24 ساعته به حجم درخواست های کاربران، تیم ارتباط با مشتری شروع به جذب نیرو کرد و تیم پشتیبانی و عملیات شروع به برنامه ریزی و ارائه محل اقامت کرد. همچنین تیم فنی اتاق نیز از ماه ها قبل فعالیت خود را برای آماده سازی زیرساخت های لازم و انجام فرود آغاز کرده بود.

این اتاق با اجرای یک کمپین مستقل به مدت 15 روز در اینستاگرام، روزانه 3 میلیون تومان اعتبار بین فالوورهای خود تقسیم کرد.

گزارش کمپین نوروزی: جذب 220000 کاربر جدید به کمپین «اتاقی پر از کمک» 2

همچنین 4 موزیک ویدیو با همکاری آژانس کلات ساخته شد که بیش از 6 میلیون بار در اینستاگرام مشاهده شد.

گزارش کمپین نوروزی: جذب 220000 کاربر جدید در کمپین «اتاقی پر از عید» 3

نتایج کمپین

به گفته محسن سام، مدیر اجرایی اتاق، در طول این کمپین، ۲۲۰ هزار کاربر منحصربه‌فرد بیش از ۷۰۲ هزار بار شانس خود را برای دریافت جایزه جک‌پات امتحان کردند که از این تعداد ۱۷۲ هزار کاربر جدید بودند. همچنین تعداد رزرو موفق روزانه اتاق در دوره کمپین نسبت به مدت مشابه سال گذشته به طور متوسط ​​27 درصد رشد داشته و تعداد کاربران ثبت نام شده در یک روز نیز رکورد جدیدی را ثبت کرده است.

با توجه به نتایج به دست آمده از کمپین نوروزی “اتاقی پر از کمک” و با تمام تجربیاتی که در طول آن به دست آمده، اتاق در نظر دارد در سال جاری کمپین های مختلفی را توسعه و اجرا کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا