17

شرایط معافیت سربازی بالای 30 سال دو فرزند + بخشنامه 1403


معافیت سربازی برای دو فرزند این یکی از انواع معافیت های نظام وظیفه ایران است که به خانواده های دارای دو فرزند یا بیشتر تعلق می گیرد. این نوع معافیت برای حمایت از خانواده ها و در نظر گرفتن شرایط خاص آنها در نظر گرفته شده است. خانواده ها برای بهره مندی از این معافیت باید مدارک و شرایط لازم را داشته باشند و تمامی این گونه مدارک به طور کامل بررسی و تایید شود.

معافیت سربازی برای افراد دارای فرزند

از جمله مواردی که در لایحه برنامه ریزی هفتم مطرح شده است، آزادی نظامی ازدواج با بچه ها. بر اساس مصوبه جدید مجلس و همچنین با توجه به ایرادات شورای نگهبان به این طرح، بند «ت» ماده 102 لایحه برنامه هفتم توسعه اصلاح شد و از این پس افراد بالای 35 سال که دارای دو یا چند کودک از خدمات دولتی مرخص خواهند شد

پیش از این سن معافیت از خدمت سربازی برای افراد دارای دو فرزند 30 سال تعیین شده بود، اما با توجه به ایرادات مطرح شده از سوی شورای نگهبان، شورای اسلامی سن معافیت افراد متاهل دارای فرزند را به 35 سال افزایش داد.

معافیت سربازی برای افراد دارای فرزندمعافیت سربازی برای افراد دارای فرزند

معافیت سربازی برای دو فرزند

در چند سال اخیر، به دلیل خطرات مرتبط با پیری جمعیت و نیاز به حمایت از خانواده ها و تولد فرزندان، صداهای جستجو معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند سپس شورای اسلامی طرحی با عنوان معافیت سربازان متاهل دارای سه فرزند و بیشتر و با حداقل سن 35 سال برای مشمولان غایب، غیرغایب و مشمول تصویب شد.

این طرح برای تشویق جوانان به ازدواج و بچه دار شدن پیشنهاد شد و به تصویب رسید. از سوی دیگر در خصوص تغییر آن در معافیت خدمت دو فرزند نیز پیشنهاداتی ارائه شده است که بر اساس آن مشمولان واجد شرایط می توانند مدارک لازم را جهت اخذ معافیت ارائه و پس از بررسی های لازم معافیت خود را دریافت کنند.

این طرح با تغییراتی در بهمن ماه 1402 برای مشمولان غایب و غیرغایب دارای دو فرزند به تصویب رسید. با توجه به تغییرات و الحاقات اجرا شده در این طرح، شرط سنی حداقل 35 سال در نظر گرفته شده و برای دو فرزند 35 سال به بالا که دارای شرایط لازم باشند، معافیت سربازی در نظر گرفته شده است.

پس از مدتی با ایرادات شورای نگهبان طرح معافیت دو فرزندی سربازان مجدداً به مجلس ارجاع شد و در نهایت بنا به تصمیم کمیسیون از لایحه بودجه هفتم حذف شد.

توجه داشته باشید که قانون معافیت سربازی دو فرزند بالای 35 سال در حال حاضر لغو شده است و در صورت اجرای مجدد طرح معافیت سربازی دو فرزند به اطلاع شما خواهد رسید.

معافیت سربازی برای سه فرزند یا بیشتر

مطابق با قوانین جدید آزادی نظامی افراد دارای سه فرزند یا بیشتر می توانند از معافیت سربازی بهره مند شوند. اما ذکر این نکته ضروری است که این نوع معافیت فقط برای افراد بالای 35 سال قابل قبول است. بنابراین اگر شخصی سه فرزند یا بیشتر داشته باشد; اما اگر کمتر از 35 سال سن داشته باشد، نمی تواند از این معافیت برخوردار شود.

همچنین مشمولان می توانند برای معافیت سربازی سه فرزند و بیشتر اقدام کنند معافیت از خدمت سربازی بالای چهل سال این استثنا برای حداقل سه فرزند و در شرایط خاص امکان پذیر است. برای گرفتن شرایط و مشاوره نظامی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

معافیت سربازی برای سه فرزند یا بیشترمعافیت سربازی برای سه فرزند یا بیشتر

شرایط معافیت سربازی دو فرزند

پس از تصویب طرح معافیت سربازی زوجین دارای دو فرزند در شورای اسلامی شهر، بسیاری از افراد دارای دو فرزند و مشمول خدمت سربازی تصمیم گرفتند برای معافیت دو فرزند اقدام کنند. اخذ این نوع معافیت مستلزم رعایت یکسری شرایط است.

افرادی که مشمول معافیت سربازی دو فرزند نیستند مشمول این طرح نمی شوند و نمی توانند آن را دریافت کنند. یکی از مهم ترین شرایط این معافیت داشتن 35 سال سن می باشد.

با تغییرات اعمال شده در مصوبه شورای اسلامی، تنها افرادی مشمول این طرح می شوند که شرایط سنی لازم را داشته باشند.

مدارک معافیت سربازی برای دو فرزند الزامی است

بسیاری از افرادی که واجد شرایط معافیت سربازی هستند تمایل دارند از این نوع معافیت استفاده کنند. متقاضی برای دریافت کارت معافیت باید مدارک لازم را تهیه و سپس به کلانتری +10 تحویل دهد.

توجه کنید که بیشتر اعلام شده است. معافیت سربازی دو فرزند فقط برای افراد بالای 35 سال و دارای دو فرزند یا بیشتر است. بنابراین بحث مدارک لازم برای آزادی دو کودک بالای 30 سال بی ربط خواهد بود و فقط افراد بالای 35 سال می توانند مدارک خود را ارسال کنند. این اسناد به شرح زیر است:

✅ اصل و کپی کامل صفحات شناسنامه و کارت ملی متقاضی

ارائه آخرین مدرک تحصیلی به صورت اصل و کپی

یک عکس 3 در 4 با پس زمینه سفید و رنگی که امسال گرفته شده را تقدیم می کنم.

✅ ارائه فیش بانکی برای پرداخت هزینه های تعیین شده

برگه وضعیت موضوع تکمیل شده

✅ مدارک و مدارک مثبته جهت اخذ معافیت

برای گرفتن معافیت دو فرزند به کجا باید مراجعه کنیم؟

ممکن است پس از تصویب طرح معافیت سربازی دو فرزند 35 سال به بالا با این سوال مواجه شوید که برای معافیت سربازی دو فرزند از کجا باید اقدام کنید؟ به این سوال می توان گفت که افراد واجد شرایط می توانند پس از تهیه مدارک لازم به مراکز پلیس +10 مراجعه و فرم های مربوطه را در آن مرکز پر کنند.
پس از تکمیل مراحل درخواست معافیت از خدمت سربازی دو فرزند متقاضی و تشکیل پرونده برای آنها، مشخصات و اطلاعات توسط سازمان ثبت احوال و پس از تایید مدارک توسط ستاد کل نیروهای مسلح در صورت تایید پیگیری می شود. ، برای معافیت از خدمت سربازی و همچنین افرادی که غیبت نکرده اند کارت صادر می شود. البته لازم به ذکر است که این قانون در حال حاضر ملغی است و در صورت تصویب مجدد، این ماده به روز خواهد شد. برای دریافت آخرین اخبار نظامی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

برای گرفتن معافیت دو فرزند به کجا باید مراجعه کنیم؟برای گرفتن معافیت دو فرزند به کجا باید مراجعه کنیم؟

خلاصه ترخیص دو فرزند از خدمت سربازی

معافیت سربازی برای دو فرزند همچنین یک سیاست تشویقی برای کمک به تعادل جمعیت در نظر گرفته می شود. اما نکته مهم این است که خانواده ها و متقاضیان از تمامی جزئیات و شرایط مرتبط با این نوع معافیت آگاه بوده و تمامی مراحل قانونی را برای استفاده از آن رعایت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از مراحل درخواست معافیت سربازی دو فرزند، توصیه می شود با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

برای دانلود فایل پی دی اف مقاله معافیت سربازی دو فرزند کلیک

به این پست امتیاز دهید

آیا افراد واجد شرایط می توانند از طرح معافیت مالیاتی سربازی برای زوجین دارای دو فرزند استفاده کنند؟

بله، بر اساس مصوبه جدید مشمولان می توانند برای متاهلین دارای دو فرزند برای معافیت از خدمت سربازی اقدام کنند و جزئیات بیشتر در این ماده ذکر شده است.

حداقل سن برای معافیت سربازی دو فرزند چقدر است؟

بر اساس این مصوبه جدید، مشمولان برای درخواست معافیت سربازی متاهلین دارای دو فرزند باید حداقل 35 سال سن داشته باشند.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ معافیت سربازی دو فرزند چیست؟

کلیه مدارک و شرایط لازم جهت درخواست معافیت سربازی متاهلین دارای دو فرزند در این مقاله آمده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا