7

طوطی‌های در قفس ظاهراً از تماس تصویری با دیگر طوطی‌ها لذت می‌برند


طوطی ها ذاتاً موجوداتی اجتماعی هستند. زمانی که این پرندگان در قفس قرار می گیرند، معمولاً فرصتی برای تعامل با پرندگان دیگر ندارند و این می تواند برای شادی و سلامت آنها مضر باشد. حالا به نظر می رسد راه حل این مشکل برقراری تماس تصویری با طوطی های دیگر است. محققان دانشگاه گلاسکو در اسکاتلند و دانشگاه نورث ایسترن دریافتند که طوطی ها ترجیح می دهند به جای تماشای فیلم های از پیش ضبط شده، تماس های ویدئویی زنده با پرندگان دیگر داشته باشند.

مطابق با تحقیق جدید و گزارش دهید دانشگاه گلاسکومحققان به 9 نفر که دارای طوطی بودند قرص های مناسب برای این پرندگان دادند و سپس رفتار طوطی ها را طی یک دوره 6 ماهه بررسی کردند. در این مدت طوطی ها که از طریق چت تصویری با یکدیگر در تماس بودند، توانستند در مجموع ۱۲ مکالمه مختلف به مدت سه ساعت با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در طول این مدت، محققان همچنین به طوطی ها ویدیوهای از پیش ضبط شده را نشان دادند.

طوطی ها با یکدیگر تماس تصویری می گیرند

صاحبان این طوطی‌ها گزارش داده‌اند که به نظر می‌رسد طوطی‌ها در طول چت‌های زنده بیشتر سرگرم می‌شوند. سپس محققان تعداد تماس ها را برای سنجش پاسخ طوطی ها افزایش دادند. در هر جلسه آزمون، طوطی‌ها اجازه داشتند دو تماس برقرار کنند و محققان دریافتند طوطی‌هایی که تماس زنده داشتند، 46 درصد بیشتر از شانس دوم برای تماس استفاده می‌کردند. اما وقتی ویدیوهای از پیش ضبط شده را تماشا کردند، کمتر تمایلی به تماشای تجربه دوم داشتند.

در مجموع، طوطی ها در 561 دقیقه تماس تصویری زنده شرکت کردند، در حالی که تنها 142 دقیقه صرف تماشای ویدیوهای از پیش ضبط شده شد.

محققان می گویند به نظر می رسد این تماس های ویدیویی زنده زندگی واقعی این پرندگان را تداعی می کند. در واقع، رفتار این طوطی ها هنگام تعامل با یک پرنده زنده دیگر اغلب منعکس کننده رفتاری است که آنها با سایر طوطی ها در طبیعت انجام دادند.

اگرچه این مطالعه در مقیاس بزرگ نیست، اما محققان می گویند چنین تحقیقاتی می تواند به ایجاد زمینه ای برای نوعی اینترنت برای حیوانات خانگی کمک کند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا