10

فال حافظ روزانه دوشنبه 17 اردیبهشت 1403 با معنی و تفسیر دقیق


فال روزانه متولدین فروردین

غزل شماره 41 حافظ

گرچه باد شادی بخش است و باد رنگارنگ

بنگ چنگ موخور که یک حسابدار زیرک است

صراحت و حریف گرت تسخیر خواهد شد

با حکمت بنوش که این روزها آشوب است

فروردین ماه عزیز…
روزگار به مذاق تو خوش نمی آید و زندگی ات در حال سقوط است. اگرچه این موضوع برای شما بسیار دردناک است، اما می توانید با دعا و توسل از این دوران سخت عبور کنید. در اطراف شما دشمنان به ظاهر دوستانه ای وجود دارند، در برخورد با آنها مراقب باشید. همه سزاوار این نیستند که اسرار شما را بدانند، سعی کنید قلب خود را به روی کسی باز نکنید.

فال روزانه حافظ برای متولدین اردیبهشت

غزل شماره 94 حافظ

Zahn دوست عزیز ممنون که شکایت کردی

اگر به عشق علاقه دارید این داستان را بشنوید

بدون پرداخت بود و من برای هر لطفی که انجام دادم سپاسگزار بودم

پروردگارا، بی خیال به کسی خدمت نکن

می عزیز…
اگر برای رضای خدا کاری کرده اید دلیل شکایت شما چیست؟ خداوند به شما پاداش خواهد داد. هدف نزدیک است و برای رسیدن به آن باید صادق و راستگو بود و به لطف خداوند ایمان داشت. دانش با علم خود راه تاریک را روشن می کند، اما راه بسیار طولانی و هدف دور است. از سرگردانی، ترس و ناامیدی بپرهیزید وگرنه به بن بست خواهید رسید.

فال روزانه حافظ متولدین خرداد

غزل شماره 129 حافظ

اگر نه، غمگین باشیم

بگذار فاجعه بنیاد ما اتفاق بیفتد

اگر نه، ذهن در مستی فرو می رود، لنگر

کشتی چگونه می تواند از این ورطه فرار کند؟

ماهی جون عزیز…
زندگی سختی داشتی و حالا اتفاقی برایت افتاده که حتی با یک فکر هم حل نمی شود. شما در تاریکی فرو رفته اید و نمی توانید هیچ امیدی را برای خود تصور کنید. هر چقدر هم به مرگ فکر کنی فایده ای ندارد. امیدتان را از دست ندهید که لطف خداوند شامل حال شما می شود و حل مشکل شما مانند یک معجزه اتفاق می افتد.

فال روزانه حافظ برای متولدین تیرماه

غزل شماره 130 حافظ

سحر بلبل با صبا قصه گفت

عشق گل با ما چه کرد؟

از این رنگ خون به دلم افتاد

باد این گلشن مرا خارش کرد

دارترماهی عزیز…
شما توسط فردی که به آن اعتماد دارید آسیب دیده اید، البته این تقصیر شماست که به افراد زیادی اعتماد دارید. درست است که انسان باید دوستان زیادی داشته باشد، اما اعتماد بیش از حد به همه بزرگترین اشتباه است. از زندگی راضی باشید و دوستان واقعی خود را بشناسید. حقه و دروغ شما را به جایی نمی رساند، اگر این ویژگی ها را کنار بگذارید می بینید که چگونه خداوند به کمک شما می آید و مشکلات شما حل می شود. هرگز در زندگی از بنده خدا انتظار خدمت و مهربانی نداشته باشید و هر چه می خواهید از خدا بخواهید.

فال روزانه حافظ متولدین مرداد

غزل شماره 222 حافظ

شما را دیوانه خواهد کرد

سر کار نروید و در نهایت خود را خجالت زده کنید

خدا رحمت کند کاروانی را که در پی داشت

بگذار با شکوه بنشیند و پیش اعلیحضرت برود

ماهی مرداد عزیز…
روی گردانی از خدا، علاوه بر اینکه شما را خسته و افسرده می کند، نتیجه ای جز پشیمانی برای شما نخواهد داشت. پس به رحمت او امیدوار باشید که خداوند به شما مال و عزت عطا کند. شما به خوبی می دانید که برای رسیدن به هدف خود باید رنج را تحمل کنید. قطعا با بی احتیاطی و پرتاب مشت نتیجه ای نخواهید گرفت. عمر خود را بیهوده نگذرانید و وقت خود را در بیکاری نگذرانید. قضاوت دیگران بر اساس ظاهر چیزی کاملاً اشتباه است، هیچ کس نمی داند در درون دیگری چه اتفاقی می افتد و در آینده چه خواهد شد. با توکل به خدا و مشورت با دوستان و کمک به بزرگترها به هدفت میرسی. دانش و خرد بیاموز و ناامیدی و ناامیدی را از خود دور کن.

فال روزانه حافظ برای متولدین شهریور ماه

غزل شماره ۲۶۸ حافظ

گلستان برای دنیای ما بس است

زین علف سایه این سرو صاف است

من و دوستم دور از ریا هستیم

دیگر یکی از گران ترین افراد دنیا نباشید

شهریور ماهی عزیز…
شما قلب خود را به یک عزیز سپرده اید و به هیچ چیز جز او فکر نمی کنید. تو نام و رسم دنیا را وارد کرده ای و فقط از زندگی خود با آن لذت ببر. زمان و زندگی خود را صرف رسیدن به رویاهای غیرممکن نکنید، زندگی مانند آب روان جریان دارد. دوستان حسود و ریاکار سعی می کنند با وعده های دروغ و پوچ شما را فریب دهند، مراقب باشید. به خدا توکل کن و به داشته هایت راضی باش. حقایق زندگی را درک کنید تا آرامش پیدا کنید. به جای شکایت از سرنوشت خدا به خودت و آنچه داری نگاه کن. شما چیزهایی دارید که خیلی ها آرزو دارند داشته باشند.

فال روزانه حافظ برای متولدین مهر

غزل شماره ۲۹۰ حافظ

قلبم شکسته است و متوجه آن نمی شوم

این شکارچی گمشده چه شد

از ایمانم می لرزم

دل در دست ابروی کافر است

مهر ماهی عزیز…
تصمیم گیری برای شما بسیار سخت شده است و بر سر دوراهی قرار گرفته اید. شما تمام وظایف را به شدت بر عهده گرفته اید و از انجام آنها ناامید هستید. فکر می کنی تا الان زنده بوده ای و تلاشت بی نتیجه بوده و به خودت دروغ گفته ای، اما بدان که از جایی که شروع کنی مفید است. با تجربه انباشته تصمیم بگیرید و مسیر خود را انتخاب کنید. خداوند در این راه به شما کمک خواهد کرد.

فال روزانه متولدین آبان

غزل شماره ۲۹۷ حافظ

هیچ زبان خامه ای برای بیان جدایی وجود ندارد

در غیر این صورت ماجرای جدایی را با شما توضیح خواهم داد

منتظر امید به زندگی من نباش که به امید ارتباط بستگی دارد

به آخر رسید و تا لحظه جدایی نیامد

آبان ماهی عزیز…
قلب مهربونی و گفتاری شیوا دارید. سختی های زیادی را متحمل شدی و فراق ها و هجرت های زیادی را متحمل شدی. درد غیبت تو را از همه چیز فرسوده و توان و قدرتت را ربوده، اما امیدت را نیز از دست داده است. اگر واقعاً به هدف خود ایمان دارید، صبور باشید و از مطالبه دست بردارید. همه غم ها و شکست ها پایانی جز شادی ندارند. این روزها می گذرد و روزهای خوشی می آید، آن وقت به خودت افتخار می کنی که مسیر رسیدن به هدفت را با قدرت و پشتکار و اشتیاق طی کرده ای.

فال روزانه حافظ برای متولدین آذر

غزل شماره 321 حافظ

گرچه پیر و خسته و ضعیف شده ام

هر وقت به یاد تو افتادم جوان شدم

خدا را شکر می کنم که همه چیز را از خدا خواستم

در پایان تلاشم کامران شدم

آذر ماهی عزیز…
به لطف و احسان خداوند زندگی خوبی دارید و هر چه خواسته اید به شما داده است. تلاش شما عالی است و صبر رمز موفقیت شماست. مشکل کوچکی در راه شما پیش آمد، نگران نباشید، بالاخره با کمک یک فرد خیرخواه به هدف خود خواهید رسید. خدا را شکر کنید که شما را از نعمت هایش محروم نمی کند. آنچه خدا بخواهد انجام خواهد شد. سرنوشت خوبی در انتظار شماست. وفادار باشید و به دوستان قدیمی خود سر بزنید، یکی از آنها به کمک شما نیاز دارد.

فال روزانه حافظ متولدین آذر

غزل شماره 406 حافظ

گفتی برای تماشای ماه نو بیرون رفتی

ننگ بر ماه آبروان

این یک عمر است که دلت در دست اسیران ماست

از محافظت از دوستان خود غافل نشوید

دی ماهی عزیز…
هیچ یک از کارهای خوبی که برای دوستانت کردی نصیبت نشد. شاید اطرافیان قدر شما را ندانسته باشند، اما ثواب و ثواب کارهایی که در راه خدا انجام داده اید به جایی نمی رسد و برای شما محفوظ می ماند. چشم و دلت را پاکیزه نگاه دار که سفر پر برکتی را آغاز می کنی. گنج گمشده خود را در این سفر خواهید یافت و در این سفر درس عشق را خواهید آموخت. به ملاقات افراد عاقل و باهوش بروید تا از آنها فضل و دانش بگیرید.

فال روزانه حافظ متولدین بهمن

غزل شماره 438 حافظ

سابت سلمی بسیجها فوادی

و روح کل روز

خواهش می کنم مرا به خاطر بی مهری ببخشید

و واسلنی علیرغم معمول

باچمن ماهی عزیز…
یکی از اطرافیان شما از شما کمک می خواهد. به سینه اش دست نزن دعا کنید و خدا را برای آرامش ستایش کنید. اگر می خواهی در رحمت خدا غرق شوی، در دریای نعمتش شنا کن، عزت و عظمت خود را حفظ کن و غمگین نشو، دوستانت را ببخش و ببخش. خدا تنها راهبری است که همیشه راه راست را نشان می دهد.

فال روزانه حافظ برای متولدین اسفند

غزل شماره 459 حافظ

زین خوش روییده ای که روی صورت گل می کشی

روی صفحه گل و گل خط می کشی

اشک های مخفیگاهم

با هفت پرده آدم به بازار می رود

اسفند عزیز…
هیچ آرزویی بدون تلاش به دست نمی آید. در سایه تلاش به خواسته قلبی خود خواهید رسید. بهتر است از دوستان خوش فکر کمک بخواهید تا با کمک آنها به هدف خود برسید. به زودی آن را دریافت خواهید کرد. خدا به شما نعمت داده است، نباید حریص باشید. در مورد قصد خود با دقت فکر کنید و برای انجام آن عجله نکنید. زیرا تحقق این نیت نیاز به آمادگی بیشتری دارد که باید به مرور زمان آن را به دست آورید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا