بلاگ

فیزیوتراپی سکته مغزی مشهد ⭐️


این مقاله یک گزارش تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط مشتری تهیه شده است و کلینیک نورولوژی هربد مسئولیتی در قبال صحت مطالب ندارد.

سکته مغزی یکی از شایع ترین آسیب های مغزی است و زمانی رخ می دهد که در خون رسانی مناسب به قسمت های مختلف مغز اختلال ایجاد شود. در واقع وقتی خون رسانی به مغز مختل می شود، اکسیژن به سلول های مغز نمی رسد و باعث مرگ سلول های مغز می شود. در این شرایط با از بین رفتن سلول های مغزی، فعالیت های مغزی افراد دچار مشکل می شود و حتی گاهی منجر به مرگ فرد می شود. یکی از راه های موثر برای درمان بیماری های ناشی از سکته، فیزیوتراپی است. با کمک فیزیوتراپی بیمار می تواند وضعیت جسمانی بهتری داشته باشد و کارهای شخصی خود را بهتر انجام دهد. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید فیزیوتراپی سکته مغزی در مشهد اطلاعات بیشتر.

سکته مغزی چیست؟ علائم و درمان

همانطور که قبلا اشاره کردیم، سکته مغزی زمانی رخ می دهد که خون رسانی به مغز مختل شود، زیرا در این حالت اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز مغز به مغز نمی رسد و سلول های مغز تنها در چند دقیقه از بین می روند. توجه داشته باشید که میزان مرگ و میر ناشی از سکته مغزی بسیار پایین است و افرادی که دچار سکته مغزی می شوند فقط از آسیب های حرکتی و جسمی رنج می برند. سکته مغزی در مغز رخ می دهد و وجود لخته خون در مغز یک سکته هموراژیک است که در آن رگ های مغز پاره شده و بخشی از بافت های مغز خونریزی می کند.

این بیماری علائم مهمی دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

 1. نقص گفتاری وجود دارد.
 2. سطح هوشیاری کاهش می یابد.
 3. نقض هماهنگی اندام های بدن وجود دارد.
 4. افراد از سردرد و سرگیجه ناگهانی رنج می برند.
 5. افراد از مشکلاتی مانند دوبینی و تاری دید رنج می برند.
 6. افراد در یک طرف بدن خود احساس ضعف یا بی حسی می کنند.

اکنون که از علائم سکته آگاه شدید، می توانید در صورت بروز علائم به پزشک متخصص مراجعه کنید تا از آسیب تا حد زیادی جبران ناپذیر سکته جلوگیری کنید. یکی از راه های درمان سکته مغزی که اثرات زیادی دارد فیزیوتراپی است. با استفاده از فیزیوتراپی می توان عوارض سکته مغزی را تا حد زیادی کاهش داد و به بیمار کمک کرد تا وضعیت بهتری داشته باشد.

فواید و فواید فیزیوتراپی سکته مغزی در مشهد

با توجه به اینکه فیزیوتراپی مزایا و فواید زیادی در سکته مغزی دارد، یکی از مهم ترین راه های درمان سکته مغزی محسوب می شود. فیزیوتراپیست با استفاده از دانش خود در زمینه درمان سکته تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت جسمانی و حرکتی بیمار به کار می گیرد. افزایش توانایی حرکت، کاهش عوارض و درد ناشی از سکته مغزی از مهمترین مزایای فیزیوتراپی برای سکته مغزی است. علاوه بر این، جلوگیری از خشکی مفاصل، بازگرداندن قدرت به عضلات ضعیف شده، بهبود انعطاف پذیری مفاصل و به طور کلی بهبود وضعیت بیمار به بهترین شکل ممکن از دیگر مزایای فیزیوتراپی سکته مغزی است. در واقع فیزیوتراپی سکته مغزی به بیمار کمک می کند تا بتواند از اندام خود به بهترین شکل ممکن استفاده کند و دیگر به دیگران وابسته نباشد. علاوه بر مزایای ذکر شده برای فیزیوتراپی سکته مغزی، فواید زیادی نیز وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 • بهبودی بهتر و سریعتر حاصل می شود.
 • حرکات و قدرت بدنی بیمار ترمیم می شود.
 • از ضعف عضلانی و آتروفی جلوگیری می شود.
 • آنها تمام حرکات و فعالیت ها را دوباره یاد می گیرند.
 • اعصاب و عضلات آسیب دیده را تحریک می کند.
 • سفتی عضلات و اعصاب آسیب دیده کاهش می یابد و گردش خون در آنها حفظ می شود.

تمرینات فیزیوتراپی بیماران سکته مغزی در مشهد

فیزیوتراپی بیماران سکته مغزی در مشهد به تمرینات خاصی می پردازد که با توجه به نوع آسیبی که بیمار دارد انجام می شود. در زیر تمرینات و ورزش های مناسب برای سکته مغزی را با توجه به اندام ها فهرست کرده ایم:

تمرینات لگد زدن برای حفظ تعادل

فیزیوتراپیست ها از تمرینات تعادلی برای بیماران سکته مغزی خود استفاده می کنند تا بتوانند بایستند، راحت تر راه بروند و احتمال افتادن کمتری داشته باشند، بنابراین از تمرینات چرخش بدن، لگد زدن انگشتان پا، زانو به سینه و غیره استفاده می کنند.

تمرینات مشت زدن برای دست

فیزیوتراپیست سکته مغزی به بیمار کمک می کند تا حرکات ظریف بازوها را یاد بگیرد و بتواند آنها را حرکت دهد. تمرینات ضربات بازو شامل چرخش روی میز، فر کردن بازوهای باز، وزنه های آزاد و غیره است.

تمرینات لگد زدن برای پاها

ورزش های پا مانند اکستنشن زانو، خم کننده مچ پا و دراز و نشست به بیماران سکته مغزی کمک می کند تا تعادل و راه رفتن زیادی داشته باشند.

تمرینات گیرافتادگی شانه

ورزش هایی مانند تحمل وزن، فشار دادن بطری آب به سمت جلو و هل دادن بطری آب به اطراف می تواند علاوه بر کمک به حرکات بازوی بیمار، از سایر بیماری ها مانند شانه یخ زده جلوگیری کند.

توجه داشته باشید که علاوه بر ورزش های ذکر شده، تمرینات تقویتی مچ دست و انگشتان و تمرینات فلج مغزی وجود دارد که با یکدیگر تفاوت دارند و به عملکرد بهتر بیماران سکته مغزی کمک می کنند.

بهترین فیزیوتراپی سکته مغزی در مشهد کجاست؟

بهترین فیزیوتراپی سکته مغزی در مشهد با هماهنگی با پزشک بیمار و تهیه یک طرح جامع که تمام نیازهای بیمار را در نظر گرفته است انجام می شود. در واقع فیزیوتراپی سکته مغزی در محیطی مجهز به جدیدترین تجهیزات روز دنیا انجام می شود. همچنین بهترین فیزیوتراپیست های سکته مغزی در مشهد از بهترین فیزیوتراپیست هایی استفاده کرده اند که تمامی دوره های تکمیلی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته اند.

بهترین کلینیک تخصصی و فیزیوتراپی سکته مغزی در مشهد

بهترین کلینیک فیزیوتراپی سکته مغزی در مشهد کلیه خدمات تخصصی درمان و توانبخشی سکته مغزی را با روش های نوین و استفاده از تجهیزات مدرن ارائه می دهد. رویکردهای زیادی برای توانبخشی سکته مغزی وجود دارد و برنامه های توانبخشی به قسمتی از بدن یا نوع توانایی تحت تأثیر سکته مغزی بیمار بستگی دارد. شدت عوارض سکته مغزی و توانایی هر فرد برای بهبودی بسیار متفاوت است و محققان دریافته‌اند که افرادی که در برنامه توانبخشی هدفمند سکته مغزی شرکت می‌کنند بهتر از افرادی که در توانبخشی سکته مغزی شرکت نمی‌کنند، عمل می‌کنند.

هزینه یک جلسه فیزیوتراپی سکته مغزی در مشهد چقدر است؟

است

هزینه های مربوط به جلسه فیزیوتراپی سکته مغزی در مشهد عوامل متعددی از جمله دولتی یا خصوصی بودن کلینیک فیزیوتراپی، تعداد مناطق تحت درمان، نوع درمان تجویز شده، میزان جراحات و اندام های آسیب دیده، تجهیزات و دستگاه های مدرن مورد استفاده، محل فیزیوتراپی خدماتی که در کلینیک انجام می شود. بستگی به این دارد که آیا در خانه انجام شود یا در خانه و خیلی چیزهای دیگر.

اخرین حرف

اکنون که اطلاعات لازم را در مورد فیزیوتراپی سکته مغزی از نظر هزینه ها، بهترین کلینیک ها، مزایا و تمرینات دریافت کرده اید، اگر یکی از اعضای خانواده نیاز به فیزیوتراپی سکته مغزی دارد، می توانید با مراجعه به سایت ما برای بهبود فیزیکی و حرکتی وی نتایج شگفت انگیز سکته مغزی را ارائه دهید. فیزیوتراپی در مشهد

این مقاله یک گزارش تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط مشتری تهیه شده است و کلینیک نورولوژی هربد مسئولیتی در قبال صحت مطالب ندارد.فیزیوتراپی سکته مغزی مشهد ⭐️

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا