9

نکاتی برای خلاصی از چربی مو و دردسرهایش


نکاتی در مورد چگونگی خلاص شدن از شر موهای چرب و مشکلات مربوط به آن

اقتصاد 24- ریزش مو مشکلی است که بسیاری از خانم ها با آن مواجه هستند و یکی از مهم ترین دلایل ریزش مو، چربی مو است. به طور معمول، از هر چهار زن، یک زن ریزش و نازک شدن مو را تجربه می کند. زنان بعد از یائسگی بیشتر مستعد ریزش مو و غیره هستند، در حالی که برخی از افراد ممکن است از درمان موهای چرب خود ناامید شوند، اما باید بدانند که برخی از درمان های طبیعی وجود دارد که می توان بدون موهایی که روغن طبیعی آن را از بین برد، انجام داد. و تحریک پوست سر برای کمک به حذف چربی.

موهای خود را کمتر بشویید

برخی از افرادی که موهای خود را یک بار در روز می شویند ممکن است بیش از حد موهای خود را بشویند. شستن بیش از حد معمول، روغن طبیعی مو را از بین می‌برد و باعث می‌شود که موها چربی بیشتری تولید کنند. افرادی که متوجه می شوند موهایشان پس از شستن خیلی سریع چرب می شود و پوست سرشان دچار خارش یا تحریک می شود، می توانند موهای خود را کمتر بشویند که به تعادل تولید چربی و کاهش سبوم کمک می کند.

نرم کننده پارچه ممنوع است

استفاده از نرم کننده باعث می شود تا چربی موها سریعتر جمع شود، بنابراین بهتر است به جای اینکه نرم کننده را به کل موها بزنید، آن را فقط روی موها استفاده کنید تا خشک نشود و بعد از استفاده موها را به خوبی آبکشی کنید.

برنامه شستشوی منظم

زمان خاصی از روز، مانند بعد از تمرین یا اول صبح، برای شستن موهایتان بهتر از سایر اوقات است. شستن موها در شب به این معنی است که صبح دوباره چرب به نظر می رسند. رفتن به باشگاه یا ورزش باعث تعریق شما می شود. شستن موها پس از پوشیدن روسری ایده خوبی است.


بیشتر بخوانید: شایع ترین علل ریزش مو


شامپو خشک

ممکن است برخی افراد تمایلی به شستشوی روزانه موهای خود نداشته باشند، در این صورت شامپوی خشک به فرد کمک می کند. زیرا اثر آن بلافاصله رخ می دهد. توجه به این نکته ضروری است که استفاده زیاد از شامپو خشک باعث می شود تا موها احساس خشکی و کثیفی کنند، بنابراین نباید به عنوان جایگزینی برای شامپو و آب استفاده شود زیرا به از بین بردن کثیفی و آلودگی از روی پوست سر کمکی نمی کند.

استفاده بیش از حد از اتو و سشوار

استفاده از اتو و سشوار می تواند به صاف کردن و حالت دادن مو کمک کند. با این حال، این کار باعث می شود موها سریعتر چرب به نظر برسند. اجتناب از صاف کردن مو با اتو و سشوار، مو را در برابر گرما محافظت می کند.

تمیز کردن برس مو

یک برس تمیز می تواند پوست مرده و سایر مواد را از بین ببرد. اگر برس تمیز نشود، دفعه بعد که فرد از آن استفاده می کند، کثیفی روی موها پخش می شود و می تواند موهای تازه شسته شده را دوباره کثیف و چرب به نظر برساند.

موهای خود را با روغن درخت چای بشویید

استفاده از شامپو حاوی 5% روغن درخت چای شوره سر را بهبود می بخشد، خارش پوست سر را برطرف می کند و چربی را کاهش می دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا