13

واکنش چمران به ودیعه میلیاردی به برخی مدیران شهرداری تهران


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیممهدی چمران پیش از آغاز دویست و سی و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز موضوعات مختلفی از جمله مصوبه هواشهر، بازنگری در تعرفه های آتش نشانی و همچنین ممیزی ها در دستور کار شورای شهر قرار می گیرد. اعضای تهران

وی در پاسخ به این سوال که آیا روز گذشته از حضور یکی از اعضای شورای شهر تهران (شربیانی) در شهرداری منطقه 17 ممانعت به عمل آمده است یا خیر، گفت که آیا ممانعتی از حضور این عضو تهرانی صورت نگرفته است یا خیر؟ فقط شهردار منطقه حضور داشته باشد، زیرا بررسی ما نشان می دهد که شهردار منطقه قبلاً در مرخصی است، اما تعدادی از معاونان وی در شهرداری منطقه حضور داشتند.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: قاعدتا زمانی که اعضای شورای شهر در شهرداری های مناطق حضور دارند، از شهرداران نیز انتظار می رود چنین بازدیدهایی را به ساکنان منطقه اعلام کنند تا مردم و شهروندان آن منطقه برای طرح مطالعات موردی و مشکلات خود حضور خواهند داشت. انتظار همکاری خوبی در این بخش از شهرداران مناطق داریم.

چمران گفت: شورا ناظر بر کار شهرداری است و می تواند بر همه امور نظارت داشته باشد.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر پرداخت ودیعه یک میلیاردی به برخی مدیران شهرداری تهران، تصریح کرد: از جزئیات این موضوع اطلاعی ندارم اما این مبلغ برای کمک مسکن بوده و مشخص نیست مبلغ به صورت وام یا به شکل دیگری بود.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا پرداخت چنین مبالغی نیاز به مجوز از شورا دارد، افزود: این موارد در صلاحیت شهردار تهران است اما شورا نیز باید از آن اطلاع داشته باشد.

چمران همچنین در پاسخ به سخنان استاندار تهران مبنی بر جابجایی آرادکوه به مکان دیگری اظهار داشت: امکان انتقال آرادکوه، محل فعلی زباله وجود ندارد، اما می توان مکان جدیدی برای تخلیه زباله ها در نظر گرفت، چرا که جابجایی آرادکوه به دلیل شرایطی که دارد هزینه زیادی دارد اما همانطور که گفته شد می توان دپوی جدیدی ساخت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شورا از محل جدید دفن زباله در پایتخت اطلاعی دارد یا خیر، گفت: هنوز اطلاعی در این زمینه به دستم نرسیده یا اطلاعی ندارم اما همانطور که گفتید امکان جابجایی آرادکوه وجود ندارد بلکه مکان جدیدی است. برای جمع آوری زباله می توان یافت و از زباله سوزهای جدید (5-6 هزار تن) استفاده کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا