بلاگ

کاردرمانی بزرگسالان مشهد ⭐️


این مقاله یک گزارش تبلیغاتی است و محتوای آن توسط مشتری تهیه شده است و کلینیک مغز و اعصاب هربد مسئولیتی در قبال صحت مطالب ندارد.

کاردرمانی بزرگسالان در مشهد

کاردرمانی ترکیبی ویژه از تمرینات ذهنی، جسمی و روانی است که به افراد کمک می کند تا وظایف روزانه خود را به تنهایی انجام دهند. گاهی اوقات بزرگسالان و سالمندان به دلیل بیماری هایی مانند ام اس، سکته مغزی و یا حتی کهولت سن دچار اختلالات حرکتی می شوند یا دچار آسیب های جسمی و روحی می شوند. کاردرمانی بزرگسالان در مشهد برای کمک تماس بگیرید اگر برای خود یا اعضای خانواده خود به کاردرمانی نیاز دارید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاردرمانی بزرگسالان با ما ادامه دهید.

کاردرمانی چیست؟ اثرات کاردرمانی برای بزرگسالان

کاردرمانی یکی از شاخه های توانبخشی است که می تواند بر روی تمام ابعاد مختلف جسمی و روحی بیمار اثر بگذارد. در واقع کاردرمانی از تمام علوم مختلف اعم از روانشناسی، فیزیولوژی و آناتومی برای بهبود عملکرد بیماران استفاده می کند. در کاردرمانی افراد می توانند فعالیت های روزانه خود مانند لباس پوشیدن، غذا خوردن، پیاده روی و حتی رانندگی را به تنهایی و بدون کمک دیگران انجام دهند. تأثیر کاردرمانی بر بزرگسالان به سطح مشکلات فرد و شرایط اجتماعی و اقتصادی او بستگی دارد، اما به طور کلی آثار و فواید کاردرمانی برای بزرگسالان شامل موارد زیر است:

 • در کاردرمانی بزرگسالان به افراد کمک می کنند حافظه و مهارت های شناختی خود را تقویت و حفظ کنند.
 • کاردرمانی اثرات زیادی بر دردهای مزمن دارد که به دلایل مختلف بزرگسالان را تحت تاثیر قرار می دهد و آنها را از کار و فعالیت روزانه باز می دارد.
 • کاردرمانی به افراد مبتلا به اختلالات بینایی مانند تنبلی چشم، تعادل، سرگیجه و … کمک می کند. برای تقویت بینایی خود از طریق تمرینات چشم و مغز.
 • تمام اختلالات حرکتی با استفاده از تمرینات کاردرمانی بهبود می یابند و دامنه حرکتی افراد افزایش می یابد.
 • با استفاده از تمرینات کاردرمانی می توان ناتوانی افراد ناشی از آرتروز و ایجاد ناراحتی و درد را تا حد زیادی کاهش داد.

همانطور که در بالا ذکر شد، گاهی اوقات افراد به دلیل بیماری های زیر توانایی خود را در انجام کارهای روزمره از دست می دهند:

 • آلزایمر
 • دارم میسوزم
 • فوت کردن، دمیدن
 • صدمه مغزی
 • کهنسال
 • بیماری ام اس
 • بیماری پارکینسون
 • آرتریت و التهاب مفاصل
 • مشکلات حرکتی و تعادلی ناشی از تصادفات

برای تمامی بیماری های ذکر شده، کاردرمانگر می تواند در طول جلسات درمانی بر روی اندام های مختلف بیمار تمرکز کرده و با تکنیک های درمانی مانند هم زدن، کشش و ماساژ عضلات، اعضا را مجبور به حرکت کند. در طول درمان، بیمار ممکن است کمی درد یا کشش در عضلات احساس کند که کاملا طبیعی است. اما اگر فرد از درد غیرعادی و بیش از حد رنج می برد، باید به درمانگر و پزشک اطلاع دهید تا علت درد بررسی شود.

سکته مغزی و کاردرمانی در بزرگسالان شهر مشهد

سکته مغزی یکی از اختلالات عملکردی پیچیده است و باعث آسیب جدی به مغز می شود و باعث اختلال در نورون حرکتی فوقانی می شود و باعث فلج یا ضعیف شدن بخشی از اندام های بدن می شود. سکته مغزی علاوه بر فلج حرکتی باعث اختلالات عملکردی مانند اختلالات حسی، اختلالات شناختی، نقص بینایی، تغییرات ذهنی و شخصیتی و اختلالات گفتاری و زبانی نیز می شود. در آن زمان از کاردرمانی برای بزرگسالان مبتلا به سکته مغزی استفاده می شد، بنابراین با تمرینات کششی و تقویتی مفاصل و تاندون های عضلانی می توان دامنه حرکتی مفاصل را حفظ کرد و سفتی عضلات را کاهش داد و در نتیجه میزان قابل توجهی از نارسایی های افراد کاهش پیدا کرد و تبدیل به آنها شد. مستقل برای انجام وظایف روزانه خود.

بهترین کلینیک کاردرمانی بزرگسالان در مشهد کجاست؟

انجام دادن کاردرمانی بزرگسالان در مشهد مراکز مختلفی وجود دارد، اما بهترین کلینیک های کاردرمانی بزرگسالان در مشهد دارای ویژگی های خاصی از جمله تحصیلات، تجربه، تخصص، مهارت و سابقه درخشان مرکز یا کاردرمانی هایی هستند که در مجموعه مشغول به کار هستند. همچنین برقراری ارتباط خوب و ایجاد صمیمیت بین کاردرمانگران و مراجعان بسیار مهم است. در واقع بهترین کلینیک های کاردرمانی از تجهیزات و امکانات مدرن برای بیماران خود استفاده می کنند.

پارکینسون و کاردرمانی بزرگسالان در مشهد

بیماری دیگری که باعث می شود افراد به کاردرمانی نیاز داشته باشند، بیماری پارکینسون است. این بیماری که نوعی اختلال حرکتی مزمن و پیشرونده است که در آن سلول های عصبی حیاتی و ضروری مغز به نام نورون ها دچار اختلال عملکرد و حتی مرگ می شوند. در واقع، نورون ها مسئول تولید دوپامین هستند که یک ماده شیمیایی است و پیام های عصبی را به قسمت هایی از مغز می فرستند که حرکت و هماهنگی بدن را کنترل می کنند. هنگامی که شما به بیماری پارکینسون مبتلا هستید، میزان دوپامین تولید شده در مغز کاهش می یابد و فرد دیگر نمی تواند وظایف شخصی خود را انجام دهد. در این مرحله، کاردرمانی به افراد کمک می‌کند تا فعالیت‌های روزانه‌شان را که برایشان دشوار شده است، راحت‌تر انجام دهند.

ام اس و کاردرمانی بزرگسالان در مشهد

ام اس یک بیماری پیشرونده است که باعث ایجاد ضایعاتی در ماده سفید مغز و نخاع می شود و جریان اطلاعات در داخل مغز و بین مغز و بدن را مختل می کند. بیماران مبتلا به این بیماری با علائمی مانند فلج، ضعف عضلانی، مشکلات روانی، اختلالات شناختی، بینایی، گفتاری و بلع، نقص در عملکرد روده و مثانه و بی اختیاری ادرار و مدفوع مواجه هستند. در چنین مواردی کاردرمانی به کمک افراد می آید و به آنها کمک می کند تا انرژی خود را حفظ کنند، زمان خود را مدیریت کنند و به راحتی با یا بدون وسایل کمکی حرکت کنند. در واقع کاردرمانی به آنها کمک می کند تا در وظایف و فعالیت های روزمره بهتر عمل کنند.

هزینه کاردرمانی بزرگسالان در مشهد چقدر است؟

با توجه به اینکه خدمات کاردرمانی فرآیندی طولانی مدت است و گاهی برخی از بزرگسالان و سالمندان تا پایان عمر به خدمات کاردرمانی نیاز دارند، بنابراین افراد می خواهند بسته به عوامل متعددی از جمله نوع آن اطلاعات لازم را در مورد هزینه آن داشته باشند. مرکز کاردرمانی، دامنه مداخلات و سطح تجربه درمانگر.

اخرین حرف

اکنون که با کاردرمانی بزرگسالان، ورزش آنها، کاردرمانی بیماران سکته مغزی، کاردرمانی بیماران ام اس، هزینه های کاردرمانی و بسیاری موارد دیگر آشنا شدید، می توانید به راحتی شروع به درمان بسیاری از اختلالاتی کنید که عزیزانتان به دلایل مختلف از آن رنج می برند. از مزایای بازیابی آن استفاده کنید.

این مقاله یک گزارش تبلیغاتی است و محتوای آن توسط مشتری تهیه شده است و کلینیک مغز و اعصاب هربد مسئولیتی در قبال صحت مطالب ندارد.کاردرمانی بزرگسالان مشهد ⭐️

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا