14

کمیسیون بورس آمریکا علیه پلتفرم رابین هود اخطار ولز صادر کرد


به دنبال مجموعه ای از سرکوب ها علیه پلتفرم های ارز دیجیتال در آمریکا، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اطلاعیه ای را به ولز علیه رابینهود صادر کرد. پس از انتشار این خبر، سهام شرکت رابین هود در بازار سهام آمریکا 2.5 درصد کاهش یافت.

من گزارش میدم خانه بلاک چیناطلاعیه ولز اخطاریه رسمی است که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار به یک شرکت یا شخص صادر می شود و به آنها اطلاع می دهد که قصد دارد علیه آنها اقدام قانونی انجام دهد.

ماه گذشته، کمیسیون مبادلات به UniSwap و Consensys هشدار داد.

هشدار کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به رابین هود

با توجه به پرونده ای که کمیسیون بورس و اوراق بهادار در تاریخ 4 می (15 اردیبهشت) به دادگاه ارسال کرد، این کمیسیون اخیراً ارزهای دیجیتالی را که رابین هود به لیست معاملاتی خود اضافه کرده است، بررسی کرده و به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار خدمات نگهبانی ارائه کرده است.راه حل اولیه» اقدام اجرایی علیه این پلتفرم معاملاتی انجام داده است.

دن گالاگر، مدیر ارشد حقوقی شرکت رابین هود، در پاسخ به این اطلاعیه خاطرنشان کرد که اقدام SEC در حالی صورت می‌گیرد که رابین هود در سال‌های اخیر تمام تلاش خود را برای رعایت قانون انجام داده است.

گالاگر در یک پست وبلاگ نوشت:

پس از سال‌ها تلاش با حسن نیت برای همکاری با SEC برای شفاف‌سازی قوانین، از اینکه SEC تصمیم گرفته است یک هشدار ولزی علیه ما صادر کند، ناامید هستیم.

افسر ارشد حقوقی رابین هود گفت که این پلت فرم هیچ یک از ارزهای دیجیتالی را که فهرست کرده است به عنوان اوراق بهادار در نظر نمی گیرد گفت:

ما قویاً معتقدیم که ارزهای دیجیتال فهرست شده در پلتفرم ما اوراق بهادار نیستند و مشتاقانه منتظر تعامل با کمیسیون مبادلات هستیم تا روشن کنیم که هرگونه شکایت علیه رابین هود از نظر واقعی و قانونی ضعیف است.

چشم انداز نظارتی ارزهای دیجیتال مشابه قوانین بازار سهام در سال 1932 است

در سال های اخیر، شرکت رابین هود تلاش کرده است تا از حکم SEC تبعیت کند و از نقض قوانین اوراق بهادار خودداری کند. برای مثال، این پلتفرم توکن‌هایی را که SEC ادعا می‌کرد اوراق بهادار هستند به فهرست معاملاتی خود اضافه نکرد و به مشتریان خود خدمات وام‌دهی یا سهامداری را که کانون اقدامات قانونی SEC در شکایات خود علیه سایر پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال بود، ارائه نکرد.

علی‌رغم این تلاش‌ها، رابین هود، مدیر ارشد حقوقی معتقد است که عدم شفافیت در قوانین فدرال وضعیت ناعادلانه‌ای ایجاد می‌کند و مانع پذیرش ارزهای دیجیتال می‌شود و در عین حال انطباق را با مشکل مواجه می‌کند.

گالاگر، که قبلاً به عنوان کمیسیونر در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از سال 2011 تا 2015 خدمت می کرد، می گوید:

متأسفانه، رابین هود و دیگر بازیگران بازار کریپتو در آمریکا با قوانینی روبرو هستند که ثابت نیستند و هیچ شفافیت قانونی در سطح فدرال وجود ندارد. از بسیاری جهات، چشم انداز نظارتی برای ارزهای دیجیتال مانند بازار سهام در سال 1932 است.

هیچ یک از کمیسیون‌های بورس و اوراق بهادار ایالات متحده یا قراردادهای آتی کالا هنوز راهنمایی روشنی در مورد اینکه کدام ارز دیجیتال به عنوان یک اوراق بهادار یا یک کالا در نظر گرفته می‌شود، صادر نکرده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا