20

۱۵ کتاب برای مبارزه با تنبلی و به تعویق انداختن کارها


به تعویق انداختن کار می تواند هزینه بر باشد. کمترین آسیبی که این مشکل می تواند برای ما ایجاد کند استرس، سردرگمی و عقب افتادگی کار است. اما در نهایت این مشکل می تواند منجر به از دست دادن اعتبار و جایگاه و حتی فرصت هایی شود که قدر آنها را نمی دانیم. یکی از راه های مبارزه با اهمال کاری این است که این ویژگی را در خود بپذیریم و شروع به یادگیری کنیم تا با کمک افراد موفق بتوانیم قدم به قدم این مشکل را دور بزنیم.

در اینجا لیستی از 15 کتاب برای مبارزه با تنبلی آورده شده است. بیشتر کتاب های ارائه شده به زبان فارسی توسط ناشران مختلف منتشر شده است. پس به جای بهانه آوردن، یکی از آنها را انتخاب کنید و شروع به درمان تنبلی خود کنید.

توجه: ممکن است کتاب های برگزیده در نشریات فارسی مختلف با عناوین و نام های متفاوت منتشر شده باشد. به همین دلیل در انتهای توضیحات هر کتاب عنوان و نام نویسنده را به زبان لاتین نوشته ایم تا بهتر بتوانید کتاب های موجود را با کتاب های برگزیده مطابقت دهید.

۱- با کتاب «عادت حالا» نوشته نیل فیوره با تنبلی مبارزه کنید

هر گونه تنبلی یا تعلل! یک عامل وجود دارد. کتاب فیوره به شما کمک می کند تا علل و شاخص های مهم اهمال کاری، از جمله ترس از شکست، ترس از موفقیت یا تلاش برای کمال را شناسایی کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه کار خود را به موقع انجام دهیم؟

مبارزه با تنبلی با کتاب "عادت الان" نوشته نیل فیورهمبارزه با تنبلی با کتاب "عادت الان" نوشته نیل فیوره

سپس با توجه به دامی که در آن گرفتار شده اید راه حل هایی به دست خواهید آورد و سپس شروع به غلبه بر عادت منفی تنبلی خود خواهید کرد.

نام لاتین کتاب و نویسنده: «عادت اکنون» اثر نیل فیوره

۲- قورباغه خود را قورت دهید اثر برایان تریسی

برایان تریسی در این کتاب از ایده مارک تواین استفاده کرده است. قورباغه هم همین کار را دارد! در این کتاب 21 روش برای مدیریت و اولویت بندی کارها را خواهید آموخت. با استفاده از روش های ذکر شده می توانید به کاهش استرس و انجام کارهای بیشتر کمک کنید.

قورباغه خود را قورت بده اثر برایان تریسیقورباغه خود را قورت بده اثر برایان تریسی

در اصل، انجام سخت‌ترین کارها مانند برداشتن بزرگترین و پر انرژی‌ترین تخته سنگ در زندگی‌تان است و راه را برای کارهای بیشتر باز می‌کنید. این کتاب بارها به زبان فارسی چاپ شده است و به راحتی در قالب های الکترونیکی، صوتی و چاپی در دسترس است.

نام لاتین کتاب و نویسنده: «Eat That Frog» نوشته برایان تریسی

3- «معادله به تعویق انداختن» نوشته پیر استیل

معادله اهمال کاری نوشته پیر استیل یکی از موثرترین کتاب ها در زمینه مبارزه با تنبلی است. البته ممکن است این کتاب با عناوین مختلفی ترجمه شده باشد. این کتاب به شما کمک می کند تا ریشه یابی کنید که چرا کارها را به تعویق می اندازید. مثلا چرا انگیزه ندارید یا چرا شروع نمی کنید! در نهایت، با شناخت معادله خود، به هم ریختن مختصات معادله شخصی خود و بازسازی آن برای رسیدن به هدف خود برای حذف تنبلی به شما کمک می کند.

معادله رسوب توسط پیر استیلمعادله رسوب توسط پیر استیل

نام لاتین کتاب و نویسنده: «معادله تعلل» اثر پیرس استیل

4- حل معمای تعلل اثر تیموتی پیکیل

کتاب پیکیل به ما کمک می کند تا بفهمیم چرا به این راحتی کار را به تعویق می اندازیم. او در این کتاب راه حل های واقعی برای حل مشکل ارائه می دهد. تمرکز او در این کتاب بر ذهن آگاهی و مهربانی با خود است که یکی از جنبه های آن مهربانی با خود و اهمال کاری بدون گناه است. این ویژگی با پذیرش مشکل و عدم احساس گناه به حل بهتر مشکل کمک می کند.

نام کتاب لاتین و نویسنده: حل معمای تعلل اثر تیموتی آ.پیچیل

حل معمای تعلل اثر تیموتی ای پیکیلحل معمای تعلل اثر تیموتی ای پیکیل

5- «جنگ هنر» نوشته استفن پرسفیلد

نویسنده در این کتاب از نیروی درونی به نام مقاومت صحبت می کند که ما را از حرکت به سمت هدف باز می دارد. وقتی این نیروی مقاومت را بشناسیم، راحت تر می توانیم به آن بپردازیم و مقاومت را بشکنیم.

نام لاتین کتاب و نویسنده: «جنگ هنر» اثر استفان پرسفیلد

جنگ هنر اثر استیون پرسفیلدجنگ هنر اثر استیون پرسفیلد

۶- «Deep Work» اثر کال نیوپورت

کتاب Deep Work به شما کمک می کند بپذیرید که باید بر روی یک کار، مهم نیست که چقدر دشوار است، تمرکز کنید و ادامه دهید. بنابراین، به شما کمک می کند تا قدرت تمرکز خود را با راه حل های مفیدی مانند مدیریت رفتار و ارتباطات و غیره افزایش دهید. (مانند شبکه های اجتماعی و غیره). تسلط بر کار عمیق می تواند تمرکز شما را افزایش دهد، عملکرد شما را بهبود بخشد و اهمال کاری را به حداقل برساند.

بیشتر بخوانید: روش های مبارزه با اهمال کاری

نام لاتین کتاب و نویسنده: «کار عمیق» اثر کال نیوپورت

مبارزه با تنبلیمبارزه با تنبلی

7- «قدرت عادت» نوشته چارلز دوهیگ

این کتاب به شما در ایجاد عادات جدید کمک می کند. در واقع، وقتی متوجه می شوید که چه عادت هایی باعث به تعویق انداختن کارها می شوند، به شما کمک می کند تا عادت های جدیدی ایجاد کنید و در نتیجه با اهمال کاری مبارزه کنید.

نام لاتین کتاب و نویسنده: «قدرت عادت» اثر چارلز دوهیگ

اهمال کاریاهمال کاری

8- «تاخیر هدف» نوشته روری ودن

آیا تا به حال آرزو کرده اید که کاش می توانستید امروز کاری انجام دهید تا فردا کمتر کاری انجام دهید! اما متوجه شوید که در زمان خود صرفه جویی نکرده اید و حتی دو برابر بیشتر کار کرده اید!؟ به نظر می رسد این کتاب در بخش هایی به این دسته از افراد می پردازد.

مدل تمرکز او که به عنوان قیف فوکوس شناخته می‌شود، می‌تواند به شما کمک کند زمان خود را بهتر مدیریت کنید، کارهای بیشتری انجام دهید و جلوی تعلل‌های غیرضروری را بگیرید.

نام کتاب لاتین و نویسنده: Procrastinate on Purpose اثر روری وادن

با اهمال کاری مبارزه کنیدبا اهمال کاری مبارزه کنید

9- «به انجام رساندن کارها» اثر دیوید آلن

روش GTD آلن یک روش قدرتمند برای انجام وظایف شماست. این کتاب و روش امتحان شده و واقعی آن به شما پیشنهاد می کند که تمام وظایف خود را در ذهن خود بنویسید، آنها را به درستی سازماندهی کنید و به طور منظم مرور کنید.

این می تواند ذهن شما را پاک کند و اضطراب را کاهش دهد و شما را آزاد کند تا روی کار خود تمرکز کنید و اهمال کاری ناشی از استرس کمتر شود.

نام لاتین کتاب و نویسنده: “Getting Things Done” اثر دیوید آلن

مبارزه با تنبلیمبارزه با تنبلی

10- هنر به تعویق انداختن اثر جان پری

در این کتاب دلیل تعلل خود را کشف خواهید کرد و با بازگرداندن عادات و فرمول های رفتاری خود به خود کمک می کنید تا به تدریج با این مشکل کنار بیایید و به اهداف خود برسید. در واقع، اگر اهمال کاری زمان زیادی را می گیرد، این کتاب به شما کمک می کند تا نقاط قوت خود را بشناسید و از نقاط ضعف خود به جلو حرکت کنید.

نام کتاب لاتین و نویسنده: “هنر به تعویق انداختن” نوشته جان پری

بیشتر بخوانید: چگونه عادات کاری موثر را تقویت کنیم؟

"هنر به تعویق انداختن" نوشته جان پری"هنر به تعویق انداختن" نوشته جان پری

11- «غریزه اراده» اثر کلی مک گونیگال

کتاب مک گونیگال به بررسی علم پشت خودکنترلی و چگونگی استفاده از آن برای جلوگیری از اهمال کاری می پردازد.

با یادگیری اینکه چرا اغلب کنترل خود را از دست می دهیم، می توانید اراده خود را تقویت کنید، تکانه های خود را کنترل کنید و از زمان خود نهایت استفاده را ببرید.

نام لاتین کتاب و نویسنده: “غریزه قدرت اراده” اثر کلی مک گونیگال

مدیریت اراده و مبارزه با تنبلیمدیریت اراده و مبارزه با تنبلی

12- «قانون 5 دوم» نوشته مل رابینز

کتاب رابینز یک استراتژی ساده برای به حرکت درآوردن شما ارائه می دهد – قانون 5 ثانیه. شما ایده ای دارید که باید به آن عمل کنید، در عرض 5 ثانیه حرکت کنید وگرنه مغز شما آن را متوقف خواهد کرد.

استفاده از این قانون می تواند به شما کمک کند تا بر اهمال کاری غلبه کنید و شروع به اقدام کنید.

نام لاتین کتاب و نویسنده: “قانون 5 ثانیه” اثر مل رابینز

قانون 5 دوم اثر مل رابینزقانون 5 دوم اثر مل رابینز

13- پایان! به خودتان پاداش دهید – نوشته جان آکاف

هدف این کتاب کمال گرایان است. کمال گرایی و تمایل ما به انجام کارها به طور کامل باعث می شود که شروع و اقدام را به تأخیر بیندازیم.

این کتاب به شما کمک می کند کمال گرایی خود را پشت سر بگذارید و با انجام کارهای ناقص و به ظاهر ناکافی کم کم شروع به موفقیت کنید.

نام لاتین و نویسنده کتاب: “Finish: Give Yourself the Gift of Done” نوشته جان آکوف

اراده را تقویت کنیداراده را تقویت کنید

14- پایان به تعویق انداختن اثر پیتر لودویگ و آدلا شاکر

در این کتاب می توانید روش های علمی و عملی درمان اهمال کاری را بیاموزید. در این کتاب تمرکز بر انگیزه و غلبه بر اهمال کاری است. در نهایت، این به شما کمک می کند شغل خوبی پیدا کنید و زندگی شادی داشته باشید.

نام لاتین کتاب و نویسنده: پایان به تعویق انداختن اثر پتر لودویگ و آدلا شیکر

اهمال کاریاهمال کاری

15. «به تعویق انداختن: چرا این کار را انجام می‌دهید، اکنون درباره آن چه باید کرد» نوشته جین بی. بورکا و لنورا ام. یوئن

نویسنده در این کتاب به علل اهمال کاری پرداخته است. شکست و موفقیت و مقاومت درونی و حتی نود دقیقه بودن! (یعنی عجله برای انجام کار در آخرین لحظه) می تواند مواردی باشد که روند انجام به موقع کارها را مختل کند.

استراتژی های نوشته شده توسط این دو نویسنده می تواند به شما کمک کند بر این موانع غلبه کنید، به تعویق انداختن دست بردارید و کنترل بیشتری بر زندگی خود به دست آورید.

نام کتاب لاتین و نویسنده: به تعویق انداختن: چرا این کار را انجام می‌دهید، اکنون درباره آن چه باید کرد نوشته جین بی. بورکا و لنورا ام. ایون

بر اهمال کاری غلبه کنیدبر اهمال کاری غلبه کنید

آیا تجربه ای در مورد اهمال کاری دارید؟ اگر موفق به حل این مشکل شدید یا کتاب مفیدی در مورد آن مطالعه کردید، فراموش نکنید که تجربه خود را در قسمت نظرات بنویسید.

منبع راهنما:

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا